Podnikatelé jsou pro mnohé z lidí synonymem pro schopné lidi, kteří hodně pracují a také se díky tomu mají skvěle. Ovšem zatímco tito obvykle schopní a výkonní jsou, po finanční stránce už to tak slavné být nemusí. Protože zde není úspěch nikdy zaručený, a nejen na podnikatelích samotných záleží, zda se jim povede dobře nebo naopak špatně. Tito mohou být negativně ovlivněni i tím, co nespadá přímo mezi záležitosti, jež mohou bezprostředně a dostatečně ovlivnit, může je poškodit třeba i nezodpovědné nebo vysloveně nekalé počínání jejich zákazníků, dodavatelů, obchodních partnerů, ba i státu nebo jiných živelných katastrof.

pět centů

A tak soukromníkům nejednou závidíme naprosto neopodstatněně. Protože jim nejednou není vůbec co závidět. Zejména když se tito právě potýkají s finančními problémy.

A jak podnikatelé takové problémy řeší? Nejednou pochopitelně tak, že si vezmou půjčku. Osloví jimi zvolený finanční ústav, požádají o půjčku, kterou si jako jim nejlépe vyhovující vybrali, a je to. A je to nejednou také naprosto beznadějné. Protože se třeba banka vytasí s takovými požadavky, jež nemůže žadatel splnit. Obvykle se tu požadují hodně vysoké doložitelné příjmy, dobře vypadající daňová přiznání a registry dlužníků. A to je pro mnohé soukromě podnikající lidi kamenem úrazu. Protože jak má prokázat podobnou bonitu ten, kdo je na tom zrovna ekonomicky špatně? Jenom těžko, že?

peníze eura

Ovšem nikdy není nic ztracené. A tak i podnikatelé mohou někdy žádat o půjčku a uspět. A takovou půjčkou mám na mysli nebankovní produkt hypotéka pro podnikatele https://www.fahd.cz/hypoteka-pro-podnikatele/, který je i pro dost problematické žadatele k mání. Zde se totiž musí prokázat jenom schopnost splácet a veškeré garance tu spočívají v nemovitosti, kterou musí dát žadatel nebankovní společnosti do zástavy. A s tím si přece dokáže poradit kdekdo, i když už je pomalu na dně.

Categories: Ekonomika