Umět cizí jazyk je v dnešní době bráno za naprostou samozřejmost, obzvlášť u mladých lidí, kteří se například angličtinu učí už od prvního stupně základní školy. O něco náročnější je naučit se angličtinu pro dospělé, kteří ji na základní škole neměli a takoví důchodci mají ve většině případů, pokud nemájí dostatek odhodlání, úplnou smůlu.

Angličtinu slýcháme z televize, filmů v kině, aplikací na mobilních telefonech a samozřejmě na dovolené.
káva u diáře

Ač se to může zdát velmi náročně, jakmile se do toho dostanete, věřte, že to bude lehčí a lehčí. Proto pokud patříte mezi skupinu, která nemluví anglicky vůbec nebo jste student, kterému angličtina vůbec, ale vůbec nejde, uvědomte si, že hlavní je to nevzdávat. Kde ale začít?

 

Kurzy a doučování

samozřejmě, že pokud jste úplný začátečník, nejlepší máte trošku sáhnout do úspor a investovat do sebe s cílem sebezdokonalení. Ceny nakonec nejsou tak drastické a určitě vám to něco dá, alespoň do začátku.

 výukový program a certifikáty

Filmy a seriály

Skvělé místo, které se vám na první pohled může zdát pochybné, je počítač nebo televize. Anglicky mluvící filmy a seriály jsou zkrátka skvělá volba, jelikož se v nich nejen anglicky mluví, ale zároveň máte možnost odposlouchat také výslovnost jednotlivých slovíček a také se můžete naučit hovorové fráze, které se dají v různých příležitostech šikovně využít. Samozřejmě, že si můžete zapnout české titulky, protože je jasné, že nebudete jako začátečníci rozumět každému slovu. Úplně nejlepší je, vybrat si takový seríl, či film, který dobře znáte z češtiny, takže budete vědět o čem se postavy baví a zároveň se budete učit, jak věty v originále vlastně zní. Postupem času můžete české titulky vyměnit za anglické, které opět přináší skvělou možnost sledovta, jak se také kromě výslovnosti slova a věty píšou. Nejeden člověk se díky tomuto naučil cizí jazyk na výbornou.

 

Videohry

Toto je skvělá zpráva pro všechny hráče a hráčky. Velká část videoher je totiž v jiném jazyce, takže se budete muset naučot pochopit, co se po vás ve hře chce, abyste se mohli ve hře orientovat a hrát ji naplno.

 

Konverzace s cizinci

Další výbornou možností je pořídit si na internetu účet na stránkách, lteré umožňují chatovat s cizinci z celého světa a hádejte, jhakým jazykem se v 90% případwech budete dorozumívat? Opět výborná šance na sebezdokonalení a navíc možnost poznat nového přítele z ciziny.

Categories: Vzdělání