Když se řekne slovo plastika, drtivou většinu z vás napadne právě plastika prsou. Je to snad nejvyhledávanější plastická operace, která je známá široké veřejnosti. O čem se ale moc nemluví, nebo ani nechce mluvit je to, že i malé děti, jsou někdy nuceni absolvovat plastické operace a to ne tak dobrovolně, jako na začátku zmiňované ženy.
malé děti

Nedokonalosti, nebo výčnělky

Stává se bohužel často, že se dítě narodí s nějakým přebytečným výčnělkem, nebo úkazem na svém těle. Jedná se přitom jenom o estetickou část, která nijak neohrožuje vývoj a zdraví dítěte, ovšem později může nadělat spoustu nepříjemností a problémů. Mezi takové „nepatrné“ nedokonalosti patří třeba rozštěp rtů, nadpočetné prsty na rukou, nebo nohou, mateřská znaménka, nebo třeba tolik známé odstávající uší. Vše se dá napravit pomocí plastiky, kterou dítě absolvuje zpravidla až po třetím roce, kvůli narkóze.

Když dítě postihne úraz

Někdy se vaše děti dostanou do situace, kdy si způsobí úraz, nebo k němu nějakým způsobem přijdou. Není to nic neobvyklé, ovšem někdy jsou jeho následky mnohem závažnějšího charakteru, něž byste si přáli. V takovém případě je dobré, když pouvažujete nad možností plastiky, která mu může pomoct vrátit vše do pořádku. Jestli je vaše dítě už starší, nezapomeňte to s ním všechno patřičně probrat a prodiskutovat všechny možnosti. Dejte mu najevo, že mu chcete do budoucna pomoct, ale v žádném případě byste ho neměli nutit jít hned pod nůž. Časem se k tomuto rozhodnutí může přiklonit samo.
na sále při operaci
Proč zvážit plastiku vašeho dítěte ve včasném věku?
– uchráníte ho od pozornosti a otázek ostatních dětí
– rekonvalescence je rychlá, ale věkem už není ani poznat
– zbavíte ho strachu z pozdějších obav a myšlenek, jak to dopadne
– umožníte mu lépe fungovat a cítit se naprosto v pořádku
– dáte mu možnost prožít dětství bez sebemenších problémů

Categories: Vzdělání