Polštářků není nikdy dost

Polštáře všude, kdo by to neznal? Ať už na posteli, gauči nebo válendě – nikdy jich není dost a navíc jsou velmi praktické. Nejen na ozdobu, dekoraci, ale i na pohodlné sezení, nebo dost často využívané – jako zábrany proti pádu – u batolat. Skvělá zpráva pro všechny nadšence z polštářů je, že si opravdu několik desítek polštářů, včetně povlaků na ně, nemusí kupovat. Na internetu je k dispozici spousty návodů jak si vyrobit polštáře vlastní, pomocí jen několika obyčejných věcí. Pro příklad:
-dva kusy látky
-nepotřebná vlna
-lepidlo
-žehlička na vlasy
-šicí stroj
Vlna se omotá kolem prstů v několikavrstvé kolečko, které se přes všechny vrstvy na jedné straně zaváže uzlem. Druhá strana všech vrstev kolečka se prostřihne a vznikne „třáseň“. Těchto třásní je potřeba několik, a lepí se lepidlem na jeden kus látky. Poté se na vrchní stranu těchto třásní přiloží druhý kus látky a celek se sešije podél tří stran. Skrze jednu nesešitou stranu se tento povlak obrátí z rubu na líc. Vycpe se vatou nebo například starými látkami a sešije. Vlnové třásně, se kousek po kousku přežehlí žehličkou na vlasy. Výsledkem je nádherně hebký, chlupatý až chundelatý polštář, který se zaručeně stane originální ozdobou vašeho domova.
posezení pod oknem

Umělcem každý

Pokud máte doma velké množství bílých, ničím neozdobených zdí, nemusíte hned kupovat obrazy ani nechat tisknout a rámovat fotografie. „Umělcem“ může být každý z nás a nemusí mistrně ovládat štětec a barvy. Stačí jen vědět, jaká barva nám rozveselí místnost, čtvrtka požadované velikosti a obyčejná tužka/pastelky. Na čtvrtku stačí namalovat obyčejný obrys věci, zvířete či osoby, která se Vám zamlouvá. Například – baletku. Naprosto hrubými, obyčejnými tahy namalujeme obličej, krk, paže, tělo oblečené v baletních šatech a nohy. Celá originalita tohoto díla spočívá v dozdobení obrazu. Vezměte nepotřebné látky, staré nepoužívané triko hezké barvy a nastříhejte jej na kousky. Těmito kousky, s pomocí lepidla, zaplňte šaty baletky. Nepoužijte jen pár kousků, ale větší množství, pro skvělý 3D efekt. Tento obraz zarámujte obyčejným rámem, nebo jen ohraničte pruhy látky a umístěte na požadovanou zeď.
vázičky s nápisem

I nemožné je možným

V době sociálních sítí a internetu, je možné vyhledat návody na výrobu naprosto všeho, přes obrazy, malé dekorace, květináče, deky, truhly až po nábytek. Pokud se Vám něco zdá k vytvoření nemožné, tak věřte, že je to určitě možné. Proto, místo utrácení peněz za výrobky pocházející z cizích rukou, vsaďte na svůj talent, obyčejné věci a hlavně na svůj smysl pro krásu. Nebudete litovat.

Categories: Bydlení