Polštářků není nikdy dost

Polštáře všude, kdo by to neznal? Ať už na posteli, gauči nebo válendě – nikdy jich není dost a navíc jsou velmi praktické. Nejen na ozdobu, dekoraci, ale i na pohodlné sezení, nebo dost často využívané – jako zábrany proti pádu – u batolat. Skvělá zpráva pro všechny nadšence z polštářů je, že si opravdu několik desítek polštářů, včetně povlaků na ně, nemusí kupovat. Na internetu je k dispozici spousty návodů jak si vyrobit polštáře vlastní, pomocí jen několika obyčejných věcí. Pro příklad:
-dva kusy látky
-nepotřebná vlna
-lepidlo
-žehlička na vlasy
-šicí stroj
Vlna se omotá kolem prstů v několikavrstvé kolečko, které se přes všechny vrstvy na jedné straně zaváže uzlem. Druhá strana všech vrstev kolečka se prostřihne a vznikne „třáseň“. Těchto třásní je potřeba několik, a lepí se lepidlem na jeden kus látky. Poté se na vrchní stranu těchto třásní přiloží druhý kus látky a celek se sešije podél tří stran. Skrze jednu nesešitou stranu se tento povlak obrátí z rubu na líc. Vycpe se vatou nebo například starými látkami a sešije. Vlnové třásně, se kousek po kousku přežehlí žehličkou na vlasy. Výsledkem je nádherně hebký, chlupatý až chundelatý polštář, který se zaručeně stane originální ozdobou vašeho domova.
posezení pod oknem

beautifull-skin336x280.jpg

Umělcem každý

Pokud máte doma velké množství bílých, ničím neozdobených zdí, nemusíte hned kupovat obrazy ani nechat tisknout a rámovat fotografie. „Umělcem“ může být každý z nás a nemusí mistrně ovládat štětec a barvy. Stačí jen vědět, jaká barva nám rozveselí místnost, čtvrtka požadované velikosti a obyčejná tužka/pastelky. Na čtvrtku stačí namalovat obyčejný obrys věci, zvířete či osoby, která se Vám zamlouvá. Například – baletku. Naprosto hrubými, obyčejnými tahy namalujeme obličej, krk, paže, tělo oblečené v baletních šatech a nohy. Celá originalita tohoto díla spočívá v dozdobení obrazu. Vezměte nepotřebné látky, staré nepoužívané triko hezké barvy a nastříhejte jej na kousky. Těmito kousky, s pomocí lepidla, zaplňte šaty baletky. Nepoužijte jen pár kousků, ale větší množství, pro skvělý 3D efekt. Tento obraz zarámujte obyčejným rámem, nebo jen ohraničte pruhy látky a umístěte na požadovanou zeď.
vázičky s nápisem

I nemožné je možným

V době sociálních sítí a internetu, je možné vyhledat návody na výrobu naprosto všeho, přes obrazy, malé dekorace, květináče, deky, truhly až po nábytek. Pokud se Vám něco zdá k vytvoření nemožné, tak věřte, že je to určitě možné. Proto, místo utrácení peněz za výrobky pocházející z cizích rukou, vsaďte na svůj talent, obyčejné věci a hlavně na svůj smysl pro krásu. Nebudete litovat.

Vytvoř si sám
Ohodnoťte příspěvek
lonpo2.jpg
Categories: Bydlení