Stále větší oblibě se dostává tomuto typu bydlení. Proč si myslíte, že tomu tak je? Odpověď je jednoduchá. Mnoho lidí chce totiž cestovat a zároveň se neomezovat na hotely a hostely. Někteří dokonce používají karavan k bydlení už celoročně. Při cestování máte vše po ruce, a hlavně můžete zůstat kdekoliv potřebujete, nejste omezení tím, kde je hotel.

obytné auto v kempu

Jaké je to bydle v karavanu?

Dnes jsou karavany již velice moderní a nabízejí veškerý dostupný komfort. Samozřejmě, že je to otázka peněz, ale takto většinou bydlí lidé, kteří na to mají. Jsou to lidé, kteří cestují a chtějí si dopřát jiný zážitek. Sám jsem si měl možnost vyzkoušet takové bydlení při cestování po USA a na to je karavan opravdu ideální. Musím říci, že se mi tam bydlelo opravdu velice dobře. Vůbec jsem se necítil špatně, jak někdo říká. Moderní karavany nabízejí veškeré vybavení. Nebyl jsem na tom nijak ochuzen a opravdu mi nevadilo, že jsem nebyl ubytován v hotelech. Dokážete si představit tu romantiku, když se probudíte, vyjdete ven a už se díváte na známé kaňony? Takto jsem bydlel asi 3 měsíce a nic mi nechybělo.

karavan v horách

Lze si přizpůsobit interiér?

Jestli se bojíte, že máte od výrobce předdefinovaný interiér a nemáte možnost si ho nijak měnit, tak to není pravda. Sice jsou typizované vozy, ale máte možnost do úpravy mluvit. Vyberte si takové zařízení a vybavení, které potřebujete. Stejně tak spací lůžku a další věci si můžete vybrat sami. Určitě si zvolíte barvy, které se vám budou líbit. Není problém použít dovnitř různé obložení, které může budit dojem dřeva, a dokonce i dřevem obložit můžete. Interiér je čistě ve vaší režii. Zde můžete také využít služeb designéra. Vše je otázkou peněz, pokud na to máte, tak si to dopřejte. Každopádně je to velký zážitek a není důvod se bydlení v karavanu bát. Jistě, že jsou určitě věci omezené, ale to je pouze o zvyku. Věřte, že pokud chcete a láká vás to, tak si zvyknete. I zde můžete mít svoje fotky a plakáty, květiny a další tak, jako v klasickém bytě.

Categories: Bydlení