Peníze vždycky hrají velkou roli ve všem. A to taky u nás v rodině. Pamatuji si, když jsme si zařizovali náš první dům s přítelem. Taky nemusím vůbec zmiňovat z to, že dostat nějakou hypotéku nebylo vůbec jednoduché. A to ovšem to vždycky záleží na úhlu pohledu. Když jsem s přítelem chtěla koupit nějaký domek, tak jsme stále váhali, jestli nakonec nepůjdeme do nájmu. Víte, protože když jste v nájmu, nedlužíte tolik peněz. Protože když si vezmete například hypotéku a to jakoukoliv, tak se zadlužíte a opravdu třeba na několik milionů a taky na několik desítek let.

Ráda bych jich měla více.

A já abych se vám přiznala, tak se půjček opravdu hodně bojím. Vůbec nevím, co bych dělala, kdybych potom zůstala sama a musela všechno platit jenom já. To by byl pro mě asi konec! Jak bych to finančně zvládala? Ani to nechci raději vědět a myslet na to. Já ale vím, že logicky http://zdopravy.cz/narizeni-o-mzdach-ridicu-se-menit-nebude-otocil-babis-narychlo-se-sesel-s-odbory-6299/ vždycky všechno se platí ve dvou, Pokud je to hypotéka nebo obrovský velký úvěr, že? A já jsem si ale řekla, že se opravdu bojím půjček, takže bych asi ani nechtěla žádnou hypotéku.

Ráda utrácím peníze.

I když jsem slyšela, že například americká nebankovní hypotéka se vyplatí. Ale ovšem všechno záleží na úhlu pohledu, tak už to bývá. Jak to vidí například třeba můj bratr, který si chtěl vždycky vzít nějakou hypotéku, protože si řekl, že za pár let bude dům jenom jeho. A na to, že když budu bydlet stále v nájmu, tak za celý jeho život nikdy nebude ten dům jeho. Sice je to pravda, ale zase třeba například třicet anebo čtyřicet let splácet nějaké miliony se mi taky asi nechce. A možná se rozhodnu později, i když můj přítel stále touží po vlastním domě, zatímco já mám strach z hypotéky. Ale už mě dokonce nahlodává a to úspěšně. Myslím si, že za půl roku už si vezmeme asi hypotéku, protože už taky začínám měnit úhel pohledu kvůli tomu, že v budoucnu ten dům potom bude pouze náš a nikoho jiného. Takže záleží na úhlu pohledu Americka-nebankovni-hypoteka.

Categories: Bydlení