Bezstarostné koupání v bazénu je možné pouze v případě, že udržíte vodu v něm dostatečně čistou. Bakterie, respektive řasy mohou totiž způsobovat celou řadu nepříjemností, které jsou sice obvykle nepříliš vážné, ale umí potrápit. A to jak kůži, tak i žaludek a střeva. Vodu, která není úplně v pořádku poznáte už na první pohled a často také pomocí čichu. Závadná ale může být i v případě, že vypadá poměrně normálně, i když to není pravidlem. Pravidelným používáním bazénové chemie případným zdravotním potížím vzniklým z koupání v bazénu dokážete snadno zabránit. Jaké preparáty ale použít?
mladík ve vodě
Pokud existuje nějaký prvek, o kterém se dá říci, že se v českých bazénech vyskytuje zcela standardně, pak je to chlór. Ten se používá k dezinfekci již dlouhá desetiletí a je zcela funkční. Chlorové tablety, respektive prášky jsou cenově nejdostupnějším čistidlem bazénové vody a proti i nejprodávanější. Samotný chlór však nemá pouze pozitiva, ale najdete na něm i pár negativních věcí. Předně, zapáchá. Opravdu chlorovanou vodu poznáte na kilometr daleko a není to zrovna libá vůně. Samotný zápach však není tím nejhorším. Chlór totiž může podráždit kůži. Sice ne na dlouhou a pouze omezeně, ale pro lidí, kteří mají pokožku citlivější než ostatní jedincí, je to velký problém. Ovšem i ti mají možnost bazénovou vodu dezinfikovat, ale pomocí přípravků s kyslíkem.
našpulené rty
Je nutno poznamenat, že kyslík nepůsobí tak efektivně jako chlór, a tudíž je nutné použít vyšší koncentraci, což se obvykle prodraží. Nejedná se však o nic super drahého. Kyslíkové preparáty jsou stále cenově poměrně hodně dostupné a dovolit si je může každý, kdo si může pravidelně kupovat chemii na bázi chlóru. Kyslíkové přípravky nedráždí pokožku žádným způsobem a jsou bez zápachu. V případě, že trpíte kožními například kožními potížemi, je to dobrá volba.

Categories: