Dům s vlastní zahradou, kdo by po tom netoužil, komu by se tato možnost nelíbila, takových lidí je asi málo. Pokud vy patříte mezi ty šťastlivce, nejspíše je také vaším přáním, aby na zahradě stál bazén. Nejspíš už se vidíte, jak si v parných letních dnech užíváte příjemného osvěžení chladivé vody v bazénu, jak se můžete smočit kdykoliv jen chcete, zkrátka si bez něj neumíte léto představit? Bazén slouží nejen k osvěžení, plavání, ale také k dovádění vašich dětí. Můžete se v něm osvěžit, relaxovat anebo si hrát s vašimi dětmi.
plot u bazénu.jpg

Jeho výběr byste ovšem neměli podcenit a budete stát před řadou otázek, možností a konkrétních typů, protože nabídka na trhu je opravdu široká.
Nejprve budete stát před rozhodnutím jaký konkrétní vybrat bazén. Základním aspektem bude to, zdali bude bazén zapuštěný do země – tato varianta s sebou samozřejmě také nese vyšší finanční náklady. Levnější varianta je bazén nafukovací, nadzemní.
bratr a sestra v bazénu.jpg

Musíte se tedy v první řadě rozhodnout, jakou variantu bazénu preferujete a zda je mu vaše zahrada uzpůsobená. V druhém bodě se budete muset zaměřit na to, kam váš bazén umístíte, bude to chtít vybrat nějaké strategické místo, aby byl například v dosahu terasy, na slunném místě, aby se v něm voda co nejrychleji ohřála atd.
kulatý klobouk.jpg

DŮLEŽITÁ JE I PÉČE O BAZÉN A BAZÉNOVOU VODU

Při vší té radosti z nového bazénu byste ovšem také neměli zapomenout na péči o něj a o vodu, která je velice důležitá. Budete se proto muset vyzbrojit různými doplňky pro čištění bazénu a bazénový vody, jako jsou kartáče, filtry, hadice, chemické čistící prostředky apod. Bez pravidelné údržby by bazén nemohl na 100% fungovat tak jak má. Základem je přece čistá voda vhodná ke koupání.

Pokud vyberete ten nejvhodnější bazén pro vaše užívání, se kterým budete spokojeni, budete si pak moci naplno každé léto užívat příjemného osvěžení na své vlastní zahradě.

Categories: Bydlení