Pokud si nejste úplně jistí zdatností lyžaře, kterému chcete udělat tímto dárkem radost, zvolte Univerzálku / All Mountain. Která pro svoje široké využití je nejprodávanější. Škála prostředí, ve kterém lze na ní lyžovat, je opravdu široká. Nejen na klasických sjezdovkách, ale kvalitně se na ní sjíždět i kopce s čerstvým prašanem. Nejnovější typy mají dokonce speciální vybavení technologii rocker. Která poskytuje bezpečnost ve zhoršených podmínkách. A usnadňuje manipulaci při začátku oblouku. Tato lyže je určena jak začátečníkům, tak i zkušeným lyžařům. Carvingové lyže pod stromečkem přivítají všichni, kteří rádi tráví zimní dny na upravených sjezdovkách.

Poprvé na nových lyžích

Na místě, které umožňuje nejen zdokonalovat lyžařský styl. Ale rovněž i rychlost. Tyto lyže jsou kombinací závodních slalomek a obřaček. Jejich největší předností je dobrá stabilita i při rychlejším sjezdu. Ale rovněž snadná ovladatelnost a přilnavost. Široká špička a úzký střed usnadňuje zdokonalení vlastního stylu už během jediné lyžařské sezóny. Pro všechny lyžaře, které už nebaví trávit čas na upravených sjezdovkách, mohou být vánočním překvapením nápaditě zabalené Freestyle lyže. Na kterých lze jezdit v parcích, dříve určených pouze snowboardistům. Park a rampa je označení pro tyto lyže se zvednutou patkou. Která umožňuje i jízdu pozadu. Po zvládnutí základních lekcí je možné na těchto lyžích vyrazit i na sjezdovky. Na kterých si užívají pozornost klasických lyžařů. Skialpinismus se v poslední době dostává do popředí zájmu lyžařů, kteří rádi vyrážejí do přírodních oblastí, které nejsou tolik navštěvované.

Na běžkách

Skialpy umožňují, podobně jako lyže běžecké, výlety do neprobádaných míst. Přestože se jejich malá hmotnost projevuje nižší stabilitou na upraveném sněhu, na čerstvém prašanu plní svou funkci stoprocentně. Převážně při sjezdech. Pokud jste se rozhodli věnovat lyže svému dědečkovi či babičce, kteří celý život lyžovali a svého koníčku se nechtějí vzdát ani v důchodu, kupte jim Freeride lyže. Které jsou nejen bezpečné, ale dobře ovladatelné i na čerstvém sněhu. Stejně jako na klasických běžkách na nich mohou vyběhnout a podle svých možností se projet zimní krajinou.

Categories: Sport