Chcete bydlet za dobrou cenu? Není to nemožné

Asi každý normální člověk touží po tom vlastnit, když už ne rovnou zděnou vilku, ale alespoň menší byt. Tyto sny se ale až příliš často rozplývají, jelikož při dnešních cenách obytných nemovitostí si vlastní bydlení může dovolit jen málokdo. Řeč však není pouze o Praze potažmo největších městech v republice, ale prakticky o všech místech u nás. Dokonce ani ceny nemovitostí ve vyloučených lokalitách nejsou tak nízké jako kdysi. Ceny všeho, v čem se dá žít, rostou nahoru. Tedy alespoň co se týče tradičních forem obydlí. Jsou zde však i jiné možnosti, cenově daleko přístupnější.

Prodejní cedule

Je pravdou, že jich zase tak moc není, ale skutečně existují. Dobrým příkladem jsou třeba houseboaty, které jsou stále oblíbenější. Nicméně život na vodě není pro každého. Takoví lidé se však mohou zaměřit třeba na mobilní dřevěné domy, které jsou rovněž k mání za slušné peníze.

Koupit si tento druh bydlení rozhodně není žádnou ostudou nebo z nouze ctností. Běžně tak žijí rodiny ve Francii, Anglii nebo v Nizozemsku, tak proč by nemohly i v České republice. Určitě se nejedná o špatné bydlení. Jediná podstatná nevýhoda mobilních domů může být jejich velikost. Ta opravdu není kdovíjak úžasná. Jinak ale dokáží konkurovat i klasickým bytům v činžácích a v ledasčem je třeba i překonat. Kupříkladu vnitřní vybavení je hlavně v nejnovějších modelech na skutečně špičkové úrovni. Každý zájemce o tento druh bydlení si tak nebude muset dělat žádné starosti se zařizováním interiéru.

Žlutý domek

Ideální jsou mobilní domy i k rekreaci. Stačí mít pozemek na sympatickém místě. vybudování dřevostavby nebo dokonce zděné chaty trvá dlouho a je to i finančně docela náročná záležitost. Chata na kolech může doputovat na místo určení během pár hodin. Není pak potřeba nic zařizovat. Jen se ukotví a je připravena k používání. Lidé, kteří nepotřebují na dovolené nějaký extra komfort, to mohou uvítat.

Categories: Bydlení