Pokud si chcete užívat venkovního koupání kdykoliv se vám bude chtít, budete si muset pořídit vlastní vodní plochu. Dnes již nejsou tak drahé.

Zbavte vodu nečistot

Koupání se v přehradě, rybníku nebo i na veřejném koupališti má samozřejmě svoje nezaměnitelné kouzlo a celou řadu pozitiv, ale není to ono. Vždy musíte někam jít nebo hůře jet, což vás stojí nejen čas, ale často i peníze. Navíc pak můžete postrádat tolik ceněné soukromí, kterého prostě na veřejném prostranství docílit nelze. Proto, máte-li třeba vhodnou zahradu, je lepší, když si vlastní koupací plochu vytvoříte tam. Nemusíte se hned křižovat. Ano, s budováním klasického bazénu je spousta práce a stojí velké peníze, ale jsou zde i nadzemní modely, které jsou na druhou stranu mnohem levnější a rovněž nepotřebují žádné výkopy ani jiné stavební práce.

Plavání pod vodou

To však neznamená, že jakmile si takový nadzemní model postavíte na zahradu, práce tím pro vás končí. To rozhodně ne, právě naopak. Chcete-li, aby voda byla použitelná pro koupání, musíte se postarat o to, aby byla co možná nejčistší. A to je v parném létě někdy větší problém, než si teď možná připouštíte.

Relax u bazénu

Chemie

Zásadní je v tomto případě chemie, respektive chemické preparáty, které slouží k čištění vody. Bez nich to prostě a jednoduše nejde. Naštěstí se nemusí jednat o žádné drahé látky. Není nezbytné kupovat si drahý aktivní kyslík či ještě dražší mořskou sůl se solonizační jednotkou. Bohatě vám postačí použít klasiku v podobě chlóru. Ovšem pozor, není to pro každého. Chlór je na dezinfekci skvělý, jelikož i malé množství stačí, ale a druhou stranu je s ním spojován charakteristický zápach, který nezvládne každý vstřebat. Druhou nepříjemností je, že často se chová nešetrně k pokožce, na které se po vylezené z vody může objevit ekzém. V takovém případě bude nutné chlór přestat používat.

Proti pevným nečistotám

Snížit koncentraci dezinfekčních látek můžete pomocí bazénové plachty, čímž nejen ušetříte nějaké ty peníze, ale zároveň snížíte koncentraci chlóru a tím i možnému projevu negativních účinků. Plachtu je dobré dávat na bazén vždy večer a sundávat až ve chvíli, kdy máte chuť se jít koupat.

Categories: Výrobky