Vysypte všechno z kapes – nadité kapsy plné bonbónů, sponek do vlasů, mobilních telefonů, mincí, klíčů a dalších věcí, to je jen perfektní zdroj problémů a následných úrazů.

Svačinu si dojezte dole – máte-li hlad nebo žízeň, najezte se a napijte v klidu u stolu a teprve pak si jděte zaskákat, nejlépe s časovým odstupem pro trávení jídla. Není dobrý nápad skákat a přitom přikusovat chléb s pomazánkou. A vyndejte z úst žvýkačku nebo bonbóny, mohly by vám, stejně jako ten chléb, zaskočit a docela snadno se udusíte.

děti na trampolíně

Začínejte pozvolna – neblázněte a jako každý profesionální sportovec, začínejte nejprve pomalými pohyby a krátkými výskoky, anebo se ještě na zemi rozhýbejte protahovacím cvičením.

Raději jen jedna osoba – děti mají někdy tendenci se předvádět a se svými kamarádku zkrátka prostě jen „blbnout“. Blbnutí si však nechte na jiné prostředí, když budete blbnout ve více lidech na odrazové ploše, snadno se tu můžete srazit přivodit si třeba otřes mozku s následným vnitřním krvácením, které může skončit i fatálně. Neriskujte a užívejte si zabezpečené trampolíny raději sami.

trampolína s ochrannými prvky

Nářadí si zabezpečte – bez ochranné sítě a krytu pružin raději neskákejte. Nejsou tam jen pro legraci. Mnoho vážných úrazů vzniká právě tam, kde tyto zabezpečovací prvky chybí.

Skákejte raději naboso – bosé nohy mají citlivé receptory a lépe se přizpůsobí svým tvarem povrchu odrazové plochy, než pevná podrážka tenisek. Máte zkrátka při skákání v bosých chodidlech větší cit, což je i bezpečnější.

A co náhradní díly

Bezpečnost skákání na trampolínách přímo ovlivňují jak bezpečnostní prvky, tak i jejich technický stav. Je to asi jako s automobily, které by bez servisních prohlídek a existence náhradních dílů znamenaly velmi nebezpečné ohrožení života všech účastníků silničního provozu.

Skutečně se vyplatí před každým skákáním prověřit alespoň letmo prohlídkou nářadí, zda není porušený nosný rám, zda nejsou popraskané pružiny, porušená odrazová plocha, ochranná síť nebo kryt pružin. Zároveň byste měli řešit dostupnost náhradních dílů pro trampolíny, a to nejlépe ještě před nákupem přímo u svého prodejce.

Categories: Výrobky