Využijte pronájmu dodávky

Jezdíte rádi na kole a vedete k tomu i vaše ratolesti? Pak byste mohli využít příležitosti pronájmu dodávky z půjčovny dodávek, naložit do ní kola a s rodinou, nebo třeba v rámci dvou spřátelených rodin, vyrazit s dětmi na cyklovýlet. Kde jezdit s dětmi na kole? To je otázka, na kterou není zrovna snadná odpověď vzhledem k tomu, že takových terénů je u nás mnoho. Vyznat se ovšem ve značených cyklostezkách není vůbec jednoduché, tedy hlavně tam, kde to neznáte, a kde jen odhadujete podle fotek nebo turistických průvodců, jak by to tam asi mohlo vypadat. Může se pak stát, že některé terény vás zklamou, a ty, o kterých se domníváte, že nebudou moc atraktivní, vás naopak překvapí. Máme pro vás pár tipů do míst, která jsou pro cyklistiku s dětmi vhodná a mohly by upoutat jejich pozornost.

Rožmberk nad Vltavou

Z Veselí nad Lužnicí k hrázi rybníka Rožmberk – tato trasa není vůbec značená jako cyklostezka, ale přesto patří k nejkrásnějším široko daleko. Začněte projížďkou podél zatopené pískovny a napojte se na žlutou turistickou značku a ve Vlkově na červenou značku. Tu sledujte až k hrázi rybníka Rožmberk.

Podél Vltavy na kolech – pro starší a zodpovědné děti je vhodný sjezd z Vyššího Brodu do Českého Krumlova po silnici č. 160. Může tu být trochu silnější automobilový provoz, ale za ty krásné výhledy na řeku to rozhodně stojí. Navíc je to trasa vedená téměř pořád z kopce.

Český Krumlov

Třísovská – tu začněte v Holubově na vlakovém nádraží, kde ponecháte odstavený vůz. Vydejte se po žluté značce k Třísovskému Hamru, ke zřícenině hradu Dívčí Kámen a po cyklotrase č. 1127 pokračujte do obce Třísov. Vystoupejte až k obecnímu koupališti Nad vsí s krásnými výhledy do Blanského lesa. Z Třísova ujíždějte po stejné cyklostezce do Plešovic a Zlaté Koruny, odkud se pak vlakem vrátíte pro auto do Holubova. Na závěr můžete autem vyjet do Krásetína k dolní stanici lanovky a navštívit vrchol Kleti s rozhlednou.

Categories: Podnikání