Co nemůžeme popřít, je to, že návštěva zubaře může být nepříjemná https://www.emimino.cz/diskuse/jsem-neprijemna-je-mi-to-pak-lito-204389/ pro vaši peněženku. Ale jinak už dnes není moc důvodů, proč se návštěvy obávat. Lékařství se velmi vyvíjí a dnes už téměř nepotkáte ordinace, kde by používali zastaralé metody ošetření, které byly pro pacienta nekonformní až bolestivé. Zubaři moc dobře vědí, že kromě samotného ošetření musí umět velmi dobře pracovat i s psychikou svých pacientů.

Pokud se ale stále bojíte návštěvy vašeho zubaře, jak tento strach zmírnit?

stomatologie

Především, vyberte si toho správného zubaře. To je klíčem celého úspěchu. Někteří zubaři se přímo specializují na ošetřování bázlivých pacientů a budou vědět, jak s vašim strachem pracovat. Člověk, který trpí takzvanou dentofobií (chorobným strachem ze zubaře), potřebuje zkrátka jiný přístup než člověk, který bez obav usedá na zubařského křesla. Když narazíte na zubaře, který k vám bude mít citlivý přístup a bude chápat vaše obavy, máte na půl vyhráno a je velká šance, že se do budoucna svého strachu zbavíte.

Pokud hledáte zubní ošetření s citlivým a empatickým přístupem v hlavním městě, navštivte zubní ordinaci Praha https://clinicplus.cz/.

Dalším trikem může být, že požádáte zubaře, aby vám vždy řekl, co vám přesně dělá. Strach může pramenit i z toho, že stomatologie je pro nás neznámý obor a pokud nám zubař dělá něco v puse, nevidíme na to. Nevíme tedy, jestli máme očekávat bolest či ne. Pokud vám zubař vždy krok po kroku vysvětlí, co zrovna hodlá dělat, může vás to uklidnit a zmírnit vaše obavy.

zubař

Dobrým tipem je, pokud to vašemu zubaři nebude vadit, abyste si dali během ošetření sluchátka a poslouchali svou oblíbenou hudbu. Většina zubařů s tím nemá problém, jsou naopak rádi, že se jejich pacienti cítí komfortněji. Jen si musíte domluvit s stomatologem signál pro případ, že by jste cítili nepříjemné pocity a chtěli ho zastavit.

Categories: Podnikání