Semena na klíčení jsou k dostání běžně v supermarketech i v prodejnách se zdravou výživou. Důležité je, aby byla zakoupena kvalitní semena na klíčení, která nejsou zároveň chemicky ošetřena. Tímto máte záruku bio kvality.
 
Čerstvé klíčky jsou přírodním zdrojem bohatým na minerály, vitamíny, enzymy, stopové prvky. Mají zcela unikátní blahodárné a léčivé účinky na lidský organismus. Dokáží rovněž podpořit regenerační schopnosti organismu. V naklíčených rostlinách jsou ukryty veškeré potřebné živiny, které jsou vyváženy v přirozeném poměru.

setá řeřicha
 
Klíčky jsou bohatým zdrojem na vitamíny A, B, C i E. Dokáží svým pozitivním účinkem posílit imunitu. Stejně tak se v nich nachází oba druhy vlákniny. Rozpustná má vliv na snížení hladiny cholesterolu a má účinek na zpomalení vyprazdňování žaludku i vstřebávání glukózy do krve. Tímto se tak jedinec cítí delší dobu nasycen. Klíčky jsou ideální variantou i v rámci redukce váhy. Druhý typ vlákniny, tj. nerozpustná, která je očistou pro střeva.
 
Domácí klíčení
 
Dnes už není třeba v rámci klíčení použít obyčejnou misku a buničitou vatu, kdy tak hrozí vznik plísně apod., je i zbytečně složitějším způsobem. Ideální je pořízení speciální nádoby na klíčení, která má hned několik výhod. Jednak se skládá z několika misek. Tím je reálné klíčení v různém stadiu a mít neustále k dispozici klíčky ke konzumaci.

zelené rostlinky
 
Předností však speciální nádoby je to, že při každodenním proplachování voda proteče do spodní misky. A poté stačí vodu vylít. V tomto případě je eliminace plísně a především jde o velmi snadnou a efektivní metodu. Zároveň i klíčky jsou chutnější a křupavější.
 
Postup je velmi snadný, stačí jen semena propláchnout pod tekoucí vodou a dát na dno misky. Poté zalít vodou a nechat přes noc. Je vhodné umístit nádobu na stinné místo. Ráno přebytečnou vodu ze spodní misky stačí jen vylít. Nezbytné je každodenní proplachování.

Categories: Výrobky