Turistika se v posledních letech stala velmi oblíbenou, možná za to může i situace kolem koronaviru, díky které byly po dlouhou dobu zavřená sportoviště. Lidé se tak snažili hledat jiné sportovní vyžití, které by je alespoň částečně uspokojilo. Jako jednu z možných alternativ volili právě turistiku, která je velmi nenáročnou fyzickou aktivitou. Není zapotřebí ani žádné speciální oblečení, stačí vám jen kvalitní trekové boty s hlubokým vzorkem, který brání proti uklouznutí na nestabilním či mokrém terénu.

Lehká turistika

Pro koho je turistika vůbec vhodná?
Turistika může být provozována bez rozdílu věku, fyzické zdatnosti či pohlaví. Zkrátka jí může provozovat každý, je pouze zapotřebí přizpůsobit náročnost trasy fyzickým možnostem. Pokud tedy s touto fyzickou aktivitou teprve začínáte, rozhodně zvolte trasy určené pro začátečníky. Ne vždy je zapotřebí se za turistikou vydávat do hor, v České republice najdete spoustu turistických tras ve vašem okolí. S přibývajícími zkušenostmi můžete postupně zvyšovat i náročnost turistických tras. Mezi takový pomyslný strop pak patří ferraty, které najdete i u nás. I když se s těmi italskými nedají srovnávat, neboť jejich náročnost je o několik levelů níž. Přesto mohou i naše ferraty nabídnou skvělý zážitek a dobrodružství nad volnou krajinou. Za zmínku stojí například feratta nedaleko Hluboké nad Vltavou v jižních Čechách.

Žena na vrcholu

Jaké oblečení zvolit?
Jak už bylo řečeno, turistika je nenáročná aktivita, i co se oblečení týče. Vystačíte si s běžným sportovním oblečení, které nemusí být ani hitem poslední sezóny. Důležité je, aby bylo funkční a dokázalo odvádět pod od těla. V zimě je dobré počasí nepodceňovat a nevydávat se na horské túry bez adekvátního oblečení a vybavení. Základem je kvalitní turistická obuv, která chodidla udržuje v teple a suchu i během nepříznivého počasí.

Categories: Výrobky