Při ošetřování bazénové vody se ve velké míře využívají chemické přípravky na bázi aktivního chlóru, protože dokáží udržet žádoucí kvalitu bez toho, že by nám tento produkt jakkoliv škodil na pokožce. Aktivní chlor si dovede hravě poradit s organickým znečištěním, které je největším „kazidlem“ našich zahradních bazénů. Je možné si v současné době vybrat z mnoha druhů i forem zmíněného přípravku.
· Tohoto důležitého a nenahraditelného pomocníka můžete používat v
– Kapalné
– granulované
tabletové formě.
kluk ve vlnách.jpg
Jestliže zvolíte chlorové tablety do bazénu, pak vám spolehlivě poslouží pomalu rozpustné, které svým pozvolným uvolňováním zajistí optimální koncentraci po dlouhou dobu. Tento přípravek se využívá nejen v zahradních bazénech, ale také v domácích vířivkách, které se stále častěji objevují v běžných domácnostech. Jednosložkové chlorové tablety jsou přesně vyráběné podle velikosti bazénů.
· Je tedy možné si pořídit variantu
– Maxi – střední a velké bazény
– Mini – využívají majitelé menších domácích bazénů a zmíněných vířivek.
bruneta v bazénu.jpg

Nejprve kontrola, pak pomoc

Jednou z podmínek správného výsledku a maximální účinnosti je nutnost neustálé kontroly a udržování hodnoty pH. Tato hodnota se musí pohybovat mezi 6,8 až 7,6. Změřit tyto parametry není žádný problém. Výrobci mají ve své nabídce běžně testery s přehlednou stupnicí.
· Měření by mělo probíhat alespoň jednou za deset až čtrnáct dnů.
· Naprosto ideální by bylo jednou za týden.
Po změření bude jasné, jaké dávky je zapotřebí pro ošetření vody a uvedení jí do bezvadného stavu. Pomalu rozpustné tablety se dají použít také pro bazény menších rozměrů, u kterých se filtrace nepoužívá. Například různé zahradní fontánky nebo dětská brouzdaliště. Chlor je pro koupání velkým pomocníkem, který vám zajistí nezávadnost a dostatečný komfort při zasloužené letní relaxaci.

Categories: Výrobky