Poppers je také často přezdíváno jako „euforikum“. Tato terminologie je docela výstižná, neboť jde o velmi silné relaxativum. Je tedy opakem kontrakce, stažení, křečí, stresu. Navozuje pocit uvolnění a lidé jej vnímají velice různorodě. Projevuje se příjemným vnitřním teplem, zvýšenou citlivostí k dotekům, k poslechu hudby, mohou se dostavit euforické stavy vznášení se v prostoru, u někoho se objeví mžitky před očima, pocit zvýšené palpitace (bušení srdce).


oko

Poppers se také ve slabých koncentracích používá v některých sexbarech pro zvýšení sexuální touhy a k celkovému uvolnění atmosféry. Účinkuje podobně jako alkohol, lidé jsou více komunikativní a při aplikaci těsně před orgasmem jeho projevy dokážou zintenzivnit. Tedy stejně jako etanol (alkohol), tak i tento preparát rozšiřuje cévy, uvolňuje stahy hladkého svalstva. Rozšířením cév se snižuje krevní tlak, srdce pracuje rychleji a tím jsou všechny prožitky výraznější.

Několik desítek druhů se od sebe liší svým účinkem

Účinnou látkou jsou nitrity, známe několik druhů odlišných podle intenzity působení, z nichž nejsilnější jsou amylnitrity. Lékaři je aplikují u některých srdečních chorob, např. při angině pectoris, a jako protijed u otrav kyanovodíkem.

U zdravých lidí nedochází ke zdravotním komplikacím a účinný efekt probíhá bez následků a poškození zdraví. Jedná se o stimulant, který se při vdechování v těle metabolizuje a látka není návyková. Mimochodem, mnohem návykovější je docela obyčejné pivo nebo víno. Na rozdíl od většiny léků účinek nastupuje okamžitě a podle toho lze také přiměřeně aplikaci dávkovat. Nesmí se však užívat vnitřně, pouze pozvolna čichat. Při manipulaci je třeba zvýšená opatrnost, aby nedošlo k potřísnění kůže.

dívka

Čichání aktivní látky se však doporučuje konzultovat s lékařem, týká se to zvláště osob trpících zeleným zákalem, chudokrevností, hemeroidy, srdečními chorobami, po stavech cévních mozkových příhod a v případě oslabeného imunitního systému.

Categories: Výrobky