Bublinková fólie – jednou z prvních věcí, které zařizujete před stěhováním, je balení věcí a v souvislosti s tím shánění kartonových krabic. Ty lze pořídit v různých e-shopech, nebo je sbírat vyřazené v obchodních domech, anebo si je zajistit u stěhovací firmy. Někteří lidé však stále sází na staré časopisy nebo noviny, jimiž věci v krabicích vyplní a zajistí proti pohybu. Dejte raději přednost bublinkové fólii, ta totiž nešpiní tiskařskou barvou, je naprosto zdravotně nezávadná, zabalíte do ní skoro všechno a v bezpečí se tak octne i sklo, porcelán a další křehké předměty.

kočka při hraní

Zvířata – stěhovací firmy by dokázaly přestěhovat i zvířata, ale ve vašem vlastním zájmu se snažte stěhovat je sami ve vlastním voze. Domácí mazlíčci jsou na vás fixovaní, výjimkou mohou být snad jen akvarijní ryby, které můžete stěhovákům svěřit, pokud je umístíte do vhodného termoboxu. Psi snáší přestěhování v Praze 9 stehovani-mamut.cz poměrně dobře, ale mnohem hůře jsou na tom kočky, ty musíte postupně zvykat na přepravní box a na novém místě jim musíte ponechat dostatek příležitosti, aby si zvykly. Nezapomínejte na jejich pelíšek a další pachové stopy na předmětech, na něž jsou zvyklé. A zpočátku je nepouštějte vůbec ven, teprve až poté, co si důkladně osvojí, že nové místo je jejich nový domov.

Děti – stěhujete-li se s dětmi, důkladně jim vysvětlujte důvody, aby se necítily osamělé a smutné, a vysvětlujte jim, že se v novém bydlišti mohou těšit na výlety do přírody, dětská hřiště, mohou tu jezdit na kole, chodit se koupat a poznávat nové kamarády.

děti a vánoce

Seznamte je s novým působištěm ještě před stěhováním, aby se na něj mohly včas naladit, a pověřte je, aby vám také pomáhaly s balením věcí a přípravnou fází, než přijedou stěhováci. Ve stěhovací den ponechte tu nejobtížnější práci stěhovací firmě a s dětmi zajděte do cukrárny, do parku nebo na nákup a dopřejte jim nějakou hračku, která pro ně zároveň bude symbolem nového bydlení.

Categories: Podnikání