1.      Relax
Kreslení a malování je výborná relaxační aktivita. V době, kdy trávíme většinu času zíráním do monitoru, si naše oči pohledem na plátno, papír, tužku nebo barvy nádherně odpočinou. Jemné odstíny, nikde nic nesvítí, nebliká, nevydává to divné zvuky, a nikde na vás nevyskočí žádná reklama. Můžete si postupovat svým vlastním tempem, poslouchat uklidňující muziku a užívat si život v okamžiku. Nebo naopak, můžete zapnout naštvanou rockovou muziku, natáhnout plátno na zeď a házet barvami po zdi.
pomalovaná žena

2.      Vylepšení motoriky
Možná jste si toho nevšimli, ale mnohem méně používáme jemnou motoriku. Méně píšeme, méně děláme drobné domácí práce nebo kutíme. Kreslení, malování nebo další výtvarná umění jsou super cestou, jak si své motorické schopnosti vylepšit. Dokonce existují i vědecké průzkumy, které ukazují, že výtvarná umění mají pozitivní efekt v boji s onemocněními mozku, jako je Alzheimerova nebo Parkinsonova choroba.
barvy v kelímkách

3.      Nové možnosti kariéry
Jste nespokojení ve své současné práci? Zkuste výtvarná umění. Jak jsme již říkali, kreslení a malování odplavuje stres, ale kromě toho má i jiné výhody. Totiž to, že pokud zjistíte, že to v současné práci opravdu nejde, tak máte možnost proměnit své malířské schopnosti v kariéru. Mnoho umělců začalo právě tak, že se rozhodli opustit svůj korporátní post a začít se naplno věnovat své vášni.

4.      Trávení času
Výtvarničení je skvělým způsobem trávení volného času se svými dětmi, partnerem nebo rodiči. Děti budou nadšené, že se s nimi jste ochotni patlat v barvičkách a třpytkách. A rodiče budou v sedmém nebi, že pro jednou děláte něco, čemu rozumějí a v čem vidí smysl. A partnera se třeba pokuste přesvědčit,  aby vám seděl modelem.
barvy a pastelky

5.      Vyřešené dárky
Toto je poněkud pragmatický důvod, ale…pokud máte jako hobby výtvarná umění, tak jste ideálním příjemcem dárků. Neustále totiž něco potřebujete: papíry, barvy, tužky, plátna, nůžky a tak vůbec.

Categories: Zábava