Když se řekne moderní konferenční stolek https://www.furniture-nabytek.cz/konferencni-stolky/, co vás napadne? Jaké obrazy se vám vyjeví v mysli kromě toho, že dřevo má krásné letokruhy a je to obvykle ozdoba interiéru?

Plastový – připadá vám plastový moderní konferenční stolek jako extravagantní úlet? Byla však doba, kdy byly plastové židle i stolky obrovským hitem, tehdy se s výrobou plastů začínalo a lidé se houfně zbavovali dokonce i starožitností, porcelánu a keramiky a nahrazovali je plastovými náhražkami. Naštěstí je počátek šedesátých let minulého století dávno za námi a dnes se opět navracíme k tradičním hodnotám, tedy zejména k materiálům ryze přírodním. Nábytek z masivního dřeva vytlačuje i dřevotřísku, a to z několika důvodů:

konferenční stolek

Pevnost – jestliže výrobce dbá na precizní zhotovení a především zajistí dostatečnou pevnost spojů jednotlivých dílů z dřevěného masivu, pak máte doma výrobek, který vás možná přežije a bude sloužit vašim dětem, pakliže nějaké máte, a bude-li se jim líbit a vyhovovat.

Oblé hrany a opracování – dřevotříska bazíruje na ostrých hranách, na těch velmi zaoblených by popraskala dýha a stěží by se tam udržela, proto vám může takový nábytek připadat ostrý, strohý a příliš jednotvárný. Zaoblené hrany u dřevěného masivu vtisknou nábytku osobitý ráz, mnohem přívětivější a elegantnější. Je to, asi jako když porovnáváte mezi sebou moderní osobní auta s vozidly z doby socialismu, např. Žigulíkem nebo s Trabantem.

káva na stolku

Zdravotní způsobilost – o dřevotřísce se mohou vést spory, zda obsahuje formaldehyd a některá další toxická pojiva. U masivu to řešit nemusíte, není to lisovaná deska z dřevitých pilin, lepená syntetickou pryskyřicí. Pouze byste měli vědět, jak je vyřešena povrchová úprava, zda je např. lak zdravotně nezávadný, což u nábytku z masivu bývá standardní záležitost. Výrobce by vám měl zdravotní nezávadnost garantovat, nebo alespoň potvrdit.

Categories: Výrobky