Ano, dočkali jsme se. Je tady konečně jaro, i když venkovní teploty tomu ještě moc nenasvědčují. Příroda se pomalu probouzí, slunce na nás vykukuje zpoza mraků a začíná i příjemně hřát. Jarní svěžest bychom tak měly dopřát i své pleti. Důležité je pravidelné odličování a čištění pleti. Také velký přísun tekutin pleti prospívá a má blahodárné účinky.
Jelikož ne každá z nás byla přírodou obdařena krásnou pletí bez chyb, jsme nuceny využívat kosmetické přípravky, abychom jí trochu pomohly. Dobré jsou přípravky na přírodní bázi, samozřejmě. Pokud máte pleť sušší, není dobré zatěžovat ji hutnými krémy, ale postačí kokosový nebo arganový olej, který budete pravidelně do pleti vtírat.
obličej ženy

Jarní svěží barvy pleť rozjasní

Základem v líčení je použití korektoru k zakrytí nedokonalostí pleti a make-up. Volte vždy ten s konzistencí, která tolik nezatěžuje pleť. Dobrou volbou jsou i produkty, které obsahují rozjasňovač pleti. Nebo jej můžete použít samostatně k rozzáření matné pleti, jedná se o tzv. highlighter. Ten naneste k oblasti lícních kostí, na špičku nosu, na bradu a na kořen nosu.
Oční stíny volte v jemných barvách jako je světle růžová, meruňková, světle fialová nebo tyrkysová. Vždy jen jemně rozetřete přes horní oční víčko, lze i mírně pod oční víčko. Na závěr líčení očí pro jejich zvýraznění postačí řasenka. V oblasti líčení platí, že pokud máte méně výrazně nalíčené oči, můžete výrazně líčit rty. A naopak. Na rty tedy můžete použít sytější odstín cihlové nebo růžové barvy. Zda někomu vyhovuje rtěnka nebo lesk na rty, je individuální záležitost. Volte tedy dle toho, co vám vyhovuje více a jaké barvy máte osvědčené. Své líčení završíte tvářenkou na lícní kosti. V tomto případě je také je dobré volit jemnější odstíny růžové, cihlové nebo meruňkové. Měla by ladit se rty.
kajalová tužka

O pleť je nutno pečovat

Vzhledem k tomu, že svou pleť denně vystavujeme nežádoucím vnějším vlivům, je záhodno o svou pleť i dobře pečovat. Mimo výše uvedené čištění pleti a její ošetření oleji, nezapomeňte použít make-up s UV faktorem, který právě v období, kdy se zvyšuje sluneční aktivita, vaši pleť ochrání. Stejně tak je důležité používat kvalitní kosmetiku, která pleť nebude vysušovat nebo popřípadě nezpůsobí alergickou reakci. Pokud chcete, aby Vám make-up déle vydržel, je vhodné použít před jeho nanesením bázi, která pleť sjednotí a líčení tak déle vydrží.

Categories: