Je výhodnější si společnost s ručením omezeným začít zakládat vlastními silami? Nebo nechat její založení na odbornících, kterým se slušně zaplatí? A co tak si společnost koupit z druhé ruky. Nějakou, která již nějakou dobu nefunguje, nebo její majitelé se rozhodli skončit, zbavili ji majetku a prodávají v podstatě jen název? A poslední možnost. Ready made společnost? Není to právě ten způsob, který je nejlevnější, nejjistější a nejrychlejší?

Těžká hlava při zakládání sro? Proč?

Všechny varianty začátků podnikání pod hlavičkou společnosti s ručením omezeným jsou schůdné. Všechny mají své pro a proti. Pokud si budete zakládat společnost vlastními silami, budete muset nejdříve věnovat svůj čas i úsilí studiu všech náležitostí, co je třeba splnit, aby společnost mohla vzniknout. Budete muset nastudovat, jak má vypadat Společenská smlouva, jak Stanovy společnosti. Také zápis s Valné hromady má své náležitosti. Ano, i ten je zapotřebí, i když si společnost zakládáte pro sebe a nechcete žádného společníka.

Kromě toho všeho si musíte bedlivě pohlídat název své společnosti. Je totiž možné, že vám váš název soud zamítne, protože se podobá již fungující právnické osobě. Těchto všech starostí se zbavíte, když si společnost necháte založit na zakázku. Jen s tím názvem můžete mít stejný problém, ale zkušený zakladatel, by měl vědět, který název projde a který ne. Za všechnu tu práci samozřejmě zaplatíte. Ušetříte však trochu času. Jen trochu proto, že zakládání samotné je určitý proces, který nelze příliš urychlit. Vše má své lhůty a ve využívání lhůt jde našim úřadům špičkově.

Stavíte bazény? Sro je skoro nutnost

Bezpečnou a rychlou variantou jak přijít ke společnosti s ručením omezeným je nákup třeba ready made v Ostravě. Ready made společnost je na rozdíl od společnosti od někoho bezpečná. Nemá totiž žádnou podnikatelskou historii. Nevleče tedy za sebou stín nějakým možných, skrytých pohledávek či spících úvěrů. Můžete začít podnikat a nebát se nějakého kostlivce ve skříni, který by váš úspěch poslal k ledu.

Categories: Podnikání