Je to velice zvláštní. Od chvíle, kdy jste zjistila, že jste v jiném stavu, projdete velkou spoustou změn. Nejen že se mění vaše tělo, mění se totiž také vaše psychika i myšlení. Postupem času se vše začne soustředit pouze na jednu jedinou myšlenku, na vaše dítě. V průběhu těhotenství procházíte různými hormonálními změnami, postupem času vám roste bříško, tělo se připravuje na porod. Celých 9 měsíců máte obavy, aby vše probíhalo tak, jak k má. Aby se miminko správně vyvíjelo, aby nemělo žádné potíže, a hlavně aby se u vás cítilo dobře. Neustále si představujete, jak asi bude vypadat, až na vás poprvé vykoukne. Zda bude mít kudrnaté blonďaté vlásky po vás, nebo hnědé po manželovi, jak bude mít vytvarované rty či nosánek.

batole

Věřte však, že realita předčí všechny vaše představy. Jakmile jej totiž poprvé spatříte, zboří se vám pevná zem pod nohama. A jakmile se na vás poprvé podívá těma svýma kukadlama, budete mít pocit, že létáte. Na světě není nic krásnějšího. Není krásnější pocit než pohled do těch jeho krásných očí. Vy jste tady pro něj a ono je tady pro vás. Takový malý uzlíček štěstí, který vás potřebuje víc než cokoliv jiného. Každá maminka má samozřejmě pocit, že právě to její miminko je to nejkrásnější na světě. To je ale naprosto v pořádku. Vždyť jej každá z těch maminek 9 měsíců střežila a starala se o něj, jak nejlépe dokázala.

miminko

První dny budou samozřejmě trochu hektické. Budete se učit o miminko starat, budete se vzájemně poznávat, chvíli bude také trvat, než si utvoříte určitý režim. Přesto si najděte volnou chvilku a objednejte se k fotografce či fotografovi, který vám vaše malinkaté miminko nafotí. Ještě lépe, když si focení objednáte již v těhotenství. Focení miminek se doporučuje do 14 dnů od porodu. Možná to považujete jako banalitu, ale věřte tomu, že nebudete litovat, jakmile budete již možná po půl roce nahlížet do alba s těmito fotkami, budete doslova zírat. Čas s miminkem utíká neskutečně rychlým tempem, které bychom rádi jakýmkoliv způsobem zpomalili. To bohužel nejde. Proto je vhodné mít miminko alespoň na fotkách, abychom si ty chvíle mohli připomínat.

Categories: Podnikání