Poslední dobou se stává módou vegetariánský styl života, je to ale opravdu něco, co našemu tělo prospívá? Opravdu by se náš mozek mohl vyvíjet bez masa? Jak bychom se vlastně měli stravovat? Spousta otázek, co říkáte? Každý rádoby odborník vám bude tvrdit něco jiného. Měli byste si proto uvědomit, že nejlepším a nejpovolanějším expertem na vaše tělo jste vy sami.
váha ve tmě
Osobně jsem zastáncem tvrzení, že každý by měl v přiměřené míře jíst to, na co má chuť a co si tělo žádá. Jídelníček každého člověka by měl také odpovídat jeho energetickým výdajům a stavbě těla. Do jídelníčku bych zařadila, jako nedílnou část dne, maso, nejlépe hovězí, které tělo obohacuje o prospěšné látky. Z tohoto důvodu se mi vegetariánství, či dokonce veganství zdá jako úmyslné poškozování těla. Je prokázáno, že pravěký člověk, který jedl maso měl vyvinutější mozek, jelikož musel stále vymýšlet nové strategie, jak zvíře ulovit. Kdybychom byli od přírody býložravci, jak mnozí tvrdí, neměl by mozek dnešního člověka zdaleka takovou kapacitu, kterou disponuje dnes.
přísná dieta
Problém nadváhy je velmi aktuální téma. Rodiče nemají čas, tak dítěti dají peníze na jídlo. A kam si dítě zajde? Většinou do různých fastfoodů. Obezita podle mě není problém vzniklý z velkého množství jídla, je to problém špatného výběru jídla a nedostatku pohybu. Kdyby si rodiče na dítě udělali čas a ten nutričně vyvážený oběd mu opravdu připravovali, nemuselo by k nadváze vůbec dojít. Jenže odbýt se v nějakém pofidérním bistru je prostě jednodušší.

Poruchy příjmu potravy jako je anorexie či bulimie jsou dle mého způsobeny trendem nezdravě vyhublých modelek, od kterého se naštěstí pomalu upouští. Důležitou roli hraje psychika jednotlivce. Protože pokud člověk nebude sám chtít, nepřesvědčí ho nikdo.

Závěrem bych chtěla říct, že pojem, jako je „ideální stravování“ neexistuje. Každý z nás by si měl uvědomit, jak chce se svým tělem zacházet. Hlavní je tedy strava pestrá na vitamíny a živiny a dostatek pohybu.

Categories: