Vydejte se sem, ať už toužíte jen po válení se u moře, nebo po exotické kuchyni plné vůní a chutí, zajímají vás královské paláce nebo buddhistické chrámy.
Země leží v části jihovýchodní Asie a její rozloha činí 513 tisíc kilometrů čtverečních. Žije tu asi 60 milionů obyvatel. Je jednou z mála zemí třetího světa, která se nikdy nestala kolonií.  Od roku 1932 se stala konstituční monarchií.
Na většině území se setkáte s nížinou, jen na severu a jihu je země mírně hornatá. Na jihu spatříte bizarní skalní útesy vápencového složení.
moře thajsko
Lidé
Člověk se tu cítí vítaný. Obyvatelstvo je pohostinné a milé. Je na svůj domov hrdé a nedá na něj dopustit.
Nejprve vám budou připadat rezervovaní. Pak zjistíte, že jsou stydliví, dokonce mají problém klást otázky. Je to proto, jakým způsobem jsou odjakživa vedeni.
osvícené molo
Jídlo
Tady si dáte „do nosu“. Polévky, nudle různého typu a tvaru, rýže, sója, ryby, plody moře a pálivé omáčky. Jako zákusek si můžete dát šťavnaté a sladké ovoce nebo kokosovou zmrzlinu.
Nudle pad thai jsou skvělé. Podávají se s nasládnou sójovou omáčkou, arašídy a zeleninou.
Polévka z kokosového mlékase zázvorem, masem a citronovým likérem tom yum je výborná.
Rybas bylinkami a kořením je také skvělým obědem. Ale připravte se, že vám budou nabízeny i delikatesy jako jsou kobylky, cvrčci apod. Pokud vás nezláká a nezaujme thajská kuchyně, můžete se najíst v některé z mezinárodních restaurací, které nabízejí kuchyně z celého světa.
Voda z vodovodních kohoutků není pitná!
Pláže
Tam si opravdu odpočinete. Budete se cítit jako v ráji. Ležet na lehátku, popíjet drink z vydlabaného kokosu, poslouchat jak šumí průzračně modré moře a nohy vám bude hladit bělostný písek. I když se žádnou z pláží neuděláte chybu, na ty nejkrásnější je nutné plout lodí. Doporučujeme ostrovy Kok Phan Ngan, Krabi, Phuket a Kok Samui.
přístřešek na poli
Potápění
Vodní sporty jsou populární především v jižní části Thajska. Zkuste surfování, adrenalinovou jízdu na vodních skútrech či odpočinek u čím dál více oblíbenějšího rybaření.
Na severu země se můžete za dobrodružstvím vydat na voru. Několikadenní výlet na bambusovém voru s přístřeškem po řece Kok, vyplouvá z města Thaton a končí v Chiang Rai.  
Přírodaje tu plná kontrastů. Tisíce druhů fauny a flory, která vás ohromí. Ostrov Kho Chnag je z velké části deštným pralesem.
Národním parkem Erawanbudete stoupat kolem vodopádu a podél známé řeky Kwai. Uvidíte čínské a khmérksé chrámy či přehradní jezera.
V parku Khao Yaikolem vás proskáče gibon, nebo proletí zuborožec. K vidění tu jsou i sloni, jeleni, vydry, makakové, šakalové aj. Žijí zde ptáci. Například šarlatové minivety, sovy horské a mnoho dalších.
V Ko Surin Tai je na jihovýchodní straně svažitý korálový útes s hloubkou 5 – 20 m, který je ideální pro potápění. Pozorovat tu můžete zelené mořské želvy.
Jestli jste se už rozhodli, tak uvěříte, že dovolená v ráji existuje.

Pláže, tropy, moře, to je dovolená v Thajsku
5 (100%)6
Categories: Dovolená